4 pokoje
77.00 m²
5 129,87 zł/m2
PAT-DS-1218
Oblicz ratę kredytu

395 000 zł

Dom na sprzedaż
Oferta na wyłączność

Szczegóły oferty

Symbol oferty PAT-DS-1218
Powierzchnia 77,00 m²
Powierzchnia działki [m2] 307 m²
Liczba pokoi 4
Liczba sypialni 4
Rodzaj domu wolnostojący
Standard
Liczba pięter w budynku 1
Garaż 1
Okna nowe PCV
Ukształtowanie działki płaska
Kształt działki prostokąt
Ogrzewanie pompa ciepła
Prąd jest
Kanalizacja szambo

Opis nieruchomości

Przedstawimy ofertę domu po wykonanym generalnym remoncie i zmianie źródła centralnego ogrzewania (pompa ciepła + fotowoltaika). Nieruchomość położona jest 150 metrów od linii brzegowej Zalewu Koronowskiego. Nieruchomość wykazuje duży potencjał inwestycyjny, sezon letni generuje przychody na wysokim poziomie (opisane niżej), poprzez podniesienie efektywności energetycznej budynku, z powodzeniem można przedłużyć okres najmu, a nawet prowadzić go przez cały sezon. 

DZIAŁKA:
Nieruchomość została umiejscowiona na działce o powierzchni 307 m2, do której prowadzi droga gminna. Działka budowlana, układ działki prostokątny, bez pochyleń. Położone budynku na działce pozwala na swobodne i dogodne zaaranżowanie pozostałej części zielonej. Ponadto na działce znajduje się garaż blaszany, miejsce na kajaki, łódki, ognisko. 
Uzbrojenie terenu:
- prąd;
- woda sezonowa, od kwietnia do listopada (możliwość przyłączenia wody całorocznej);
- szambo ok.5.000l.;
- ogrzewanie przy pomocy nowej pomp ciepła powietrznej (split).

OPIS DOMU:
Oferowany dom piętrowy został wybudowany z silikatu, jest to budynek dwukondygnacyjny, 4-pokojowy, niepodpiwniczony. Fundament i konstrukcja ścian zewnętrznych przyziemia z kamienia, druga kondygnacja wybudowana z silikatu. Powierzchnia użytkowa (druga kondygnacja + pokój na parterze) to ok. 57 m2, natomiast powierzchnia całkowita domu wraz z garażem wynosi ok. 77 m2

Dom w 2023 roku przeszedł remont o charakterze generalnym, dzięki współpracy z profesjonalną firmą doradztwa energetycznego, zastosowano materiały i rozwiązania zapewniające optymalizację energetyczną budynku, prace obejmowały:
- wymiana źródła ciepła: pompa ciepła;
- wybór emiterów ciepła i montaż mat kapilarnych, umieszonych w suicie, na całej powierzchni piętra nieruchomości (w pokoju znajdującym się na parterze nie zainstalowano mat, natomiast w pomieszczeniu znajduje się kominek);
- montaż paneli fotowoltaicznych na dachu o mocy 4 kW;
- wymiana wszystkich okien - na piętrze wszystkie okna trzyszybowe, na parterze okna dwuszybowe o współczynniku przenikania ciepła 1,1. 
- docieplenie całej drugiej kondygnacji - łącznie 21cm styropianu;
- docieplenie dachu warstwą styropianu 25 cm;
- montaż nowych drzwi wejściowych;
- montaż urządzeń uzupełniających w garażu - wymiennik ciepła, zbiornik ciepłej wody 200l, falownik dla fotowoltaiki;
- wykończenie łazienki. 


Maty kapilarne zarekomendowane przez firmę odpowiedzialną za doradztwo i wykonawstwo modernizacji energetycznej budynku sprawują się bardzo dobrze, ich efektywność stoi na wysokim poziomie, koszty utrzymania (prąd) oscylują na poziomie 170zł/2 miesiące. Maty kapilarne są systemem grzewczym niskotemperaturowym (idealne połączenie z pompą ciepła), stanowiącym układ gęsto rozmieszczonych, niezwykle cienkich rurek. Maty zapewniają równomierny rozkład ciepła, mogą zarówno grzać, jak i chłodzić pomieszczenia. Przez fakt, że konstrukcja rurki jest cieńka i nie wymaga się zalewania systemu w posadzce (w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego), maty kapilarne znacznie sprawniej nagrzewają i chłodzą pomieszczenia, wykazując znacznie lepsze względy ekonomiczne.

INWESTYCJA:
Nieruchomość przed termomodernizacją była regularnie wynajmowana, w sezonie dom cieszy się dużym obłożeniem stałych gości. W okresie czerwiec-sierpień nieruchomość przynosi ok. 25.000 zł przychodu. Rezerwacje zaczynają się od kwietnia, miesiące letnie mają pełne obłożenie. 

LOKALIZACJA:
Nieruchomość mieści się w Koronowie, w bezpośredniej bliskości Zalewu Koronowskiego, do linii brzegowej ok. 150m. Na terenie posesji znajdują się kajaki i łódki. Nieruchomość jest położona w otoczeniu ogródków działkowych i ogromnej powierzchni lasów, ścieżek spacerowych, rowerowych, plaż. 

Opiekun oferty:
Piotr Baszyński
tel. 507-282-027

Kalkulatory

Kalkulator kredytowy

Wysokość raty

PLN
%

Kalkulator kosztów

Podatek od czynności cywilno-prawnych

Taksa notarialna
(opłata notarialna)

Wniosek o wpis do WKW

VAT od prowizji
agencji nieruchomości

Vat od taksy notarialnej
(opłaty notarialnej)

Prowizja agencji nieruchomości

Wypisy aktu notarialnego

Razem

Uwaga: mogą wystąpić dodatkowe opłaty za założenie księgi wieczystej oraz ustanowienie hipoteki.

PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
%
PLN

Manager

Proszę wprowadzić poprawne imię i nazwisko
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail
Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Rozwiąż równanie:
29 2
Niepoprawny wynik